SAP NOW 2019 już za nami!

Kolejna edycja SAP NOW odbyła się w dniach 11-12 września w Sopocie pod hasłem „Becoming an Intelligent Enterprise”. SI-Consulting było Złotym Partnerem konferencji i wskazało, jak kompleksowa oferta rozwiązań SAP, technologii i innowacji może pomóc klientom w sprostaniu wyzwaniom i wykorzystaniu możliwości w gospodarce cyfrowej.

W trakcie pierwszej z nich Piotr Krzywdziński (SI-Consulting) oraz Dominik Tylczyński (Grupa Amica) przedstawili, dlaczego „Inteligentna obsługa klienta jest kluczem do zbudowania długotrwałej relacji”. Całość została zobrazowano na przykładzie wdrożenia systemu, należącego do portfolio rozwiązań Customer Experience, dla obsługi posprzedażnej  i zarządzania pracą techników w terenie.

Prelegenci zwrócili uwagę na fakt, że celem pozostania konkurencyjnym na coraz bardziej złożonym rynku, przedsiębiorstwa muszą zarządzać doświadczeniami klientów. Nawet znakomite produkty i usługi nie są już wystarczające, aby utrzymać lojalnych klientów. Celem wsparcia zarządzania doświadczeniem klientów, konieczne są systemy to umożliwiające, systemy klasy CX dostarczane przez SAP.

Kolejne wystąpienie odbyło się pod hasłem „W jaki sposób blockchain może podnieść jakość naszego życia?” . Podczas wykładu Sven Schuett („blockchain guru”, SAP Niemcy) oraz dr Agata Slater (współzarządzająca Blockchain Polska) pokazali, że blockchain nie stanowi jedynie teoretycznego konceptu, a ma liczne zastosowania praktyczne w biznesie. Prowadzący, na poparcie tej tezy, przedstawili realne przykłady transformacji przedsiębiorstw, kreśląc najbliższą perspektywę rozwoju technologii, która wnosi zaufanie na nowy poziom.

Pozostając w tematyce łańcucha bloków, drugi dzień rozpoczął się warsztatem technologii blockchain, który poprowadził zespół Bartosz Bilicki (Blockchain Polska), Marek Garbacz (SI-Consulting), dr Agata Slater (Blockchain Polska), Paweł Rytelewski (SI-Consulting) oraz Marcin Rzetecki (Blockchain Polska). Najlepsze pomysły zostały nagrodzone zaproszeniem do bezpłatnego udziału w programie Innovation Lab, którego rezultatem będzie stworzenie działającego PoC.

W trakcie drugiego warsztatu „Naucz swojego robota pracować dla Ciebie. RPA do usług!”, pod przewodnictwem ekspertów z SI-Consulting Sławomira Puciłowskiego i Sławomira Antoniewicza, uczestnicy wkroczyli w świat robotyzacji codziennego dnia pracy. W trakcie warsztatu poruszone zostały najważniejsze tematy związane z RPA oraz omówiono przykładowe procesy, w których możliwa i efektywna jest robotyzacja. Przedstawiciele SI-Consulting zaprezentowali również przykłady wzrostu efektywności procesów w wyniku zastosowania narzędzi RPA oraz porównanie czasów realizacji procesów ręcznie i z pomocą robota.

Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi prelekcjami oraz aktywne uczestnictwo w zorganizowanych warsztatach.

Do zobaczenia na kolejnym SAP NOW!